Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Montaż rynien Warszawa

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Dlaczego warto montować rynny w warszawie ?

Historia rynien jest niemal tak długa jak historia całego budownictwa. To dowód na to, że ludzie od zawsze starali się ujarzmić deszcz i śnieg.

Rynny mają także niebagatelne znaczenie. Odprowadzają gromadzącą się wodę, dlatego nie ścieka ona po ścianach i nie dostaje się do wnętrza budynków. To z kolei powoduje ich zawilgocenie, w następstwie czego rozwijają się grzyby i pleśń. Wilgoć i grzyby powodują choroby, jakich nie można wyleczyć, dopóki nie usunie się głównej ich przyczyny.


Dla wielu ludzi rynna to ma również inne znaczenie – ułatwia zbieranie wody deszczowej do beczek i mis. Taką wodę wykorzystać można potem na przykład do podlania ogródka lub umycia samochodu. To zmniejsza zużycie wody z kanalizacji a co za tym idzie wysokie koszty. Oprócz tego rynny to po prostu często ozdoba domu.


Rodzaje materiałów z jakich rynny są wykonane

Materiały z jakich powstają rynny są różne. Mogą to być tworzywa sztuczne jak PCV oraz metale   jak   cynk,   aluminium,   stal   i   inne.   Z   punktu   widzenia   przyszłego   użytkownika najtrwalszą i najbardziej opłacalną opcją są rury z PCV. Nie ulegają korozji, nie brudzą się
nadmiernie i na długo zachowują swój wygląd.

Zaletą rynien z PCV jest również to, że są zdecydowanie najlżejsze w porównaniu do innych materiałów. Odporne są na uszkodzenia
mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Jeśli użytkownicy chcą by rynny pasowały kolorystycznie do innych elementów domu takich jak kolor dachu, a nawet okien czy drzwi, to mają do wyboru dużą gamę barw, niedostępną w przypadku innych opcji.


Zaletą rynien z PCV jest jednak przede wszystkim ich gładkość. Oznacza to, że woda, śnieg   lub   połączenie   tych   obu   spłynie   tym   kanałem   najszybciej,   biorąc   pod   uwagę wszystkie inne materiały.


Odpowiedni montaż orynnowania ma znaczenie

Najważniejszą rzeczą związaną z rynnami nie jest materiał z jakich zostały wykonane, ale sam montaż. Aby spełniały swoje zadanie rynny   muszą   zostać   oddane   w   ręce prawdziwych  profesjonalistów takich jak my.

Tylko  oni będą  w  stanie dobrać  odpowiedni rozmiar, a elementy połączą w ten sposób, że z pewnością nie rozpadną się przez długie lata. Tylko prawidłowy   montaż   jest   w   stanie   zapewnić   niezawodne   działanie.

 

Na   przykład  w przypadku   rynien   z   PCV   konieczne   jest   uwzględnienie   zmian   objętości   i   długości   w zależności   od   różnych  warunków.   PCV   reaguje   na  mróz  i  promieniowanie  słoneczne kurcząc się i rozszerzając.

Z kolei rynny z innych materiałów powinny być pomalowane i zabezpieczone   przed   korozją.   Rynny   nie   powinny   być   wystawione   na   bezpośrednie działanie   ciężaru   zalegającego   śniegu,   opcjonalnie   powinno   się   montować   bariery przeciwśniegowe.


Monterzy rynien dbają by w przypadku rur z PCV odległość haków i podwieszeń między sobą nie była mniejsza niż czterdzieści centymetrów. W przeciwnym razie może dość do rozszczelnienia i zniszczenia całego systemu.

Warto oddać pracę montowania rynien w ręce profesjonalistów, ponieważ zawsze będą oni wiedzieli jak dobrać odpowiedni ich rodzaj oraz w jakim miejscu będą najbardziej odpowiednie.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl