Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Dobry dekarz Warszawa

pogotowie dachowe zasieg dzialania


Oferujemy Państwu usługi dobrego dekarza, który działa w mieście Warszawa oraz okolicznych miejscowościach do 30-tu kilometrów.

 

 Czy warto korzystać z usług dobrego dekarza? 

Dekarz to zawód stary i ceniony. Niestety, jak w każdym zawodzie i tutaj nie każdy może nazywać siebie prawdziwym fachowcem. Tak powiedzieć może tylko ten, kto posiada praktyczne doświadczenie.

Zanim kontrahent zdecyduje się na rozpoczęcie współpracy z dekarzem, powinien najpierw zweryfikować, czy jest on rzeczywiście godny zaufania. W przeciwnym razie skutki mogą być opłakane.

Nieszczelny dach, źle zamontowany system rynien, to koszty związane z licznymi naprawami, których może nie być końca. Niekiedy konieczna jest zmiana całego pokrycia dachowego, aby uniknąć katastrofalnych i zagrażających życiu zdarzeń, jak zawalenie się całego dachu. 

Korzystanie z usług wyłącznie doświadczonych i dobrych dekarzy to, jak z tego wynika, nie żadna fanaberia, ale absolutna konieczność. Niekiedy mamy skłonność do oszczędności i dajemy się skusić niskim cenom. To również nie jest dobre działanie. Prawdziwy fachowiec nie należy do najtańszych, ale nie warto na nim oszczędzać, bo i tak trzeba będzie dołożyć do interesu.


Jak rozpoznać dobrego dekarza z Warszawy? 

Wcale nie jest to takie trudne i skomplikowane jak mogłoby się wydawać, ze względu na otwarty rynek. Podjąć rozmowy można z kilkoma dekarzami naraz, a dopiero po podsumowaniu wybrać najlepszego.

Dobry dekarz należy do cechu rzemiosł lub posiada wieloletnie doświadczenie poparte dużym portfolio prac. Ważne jest prześwietlenie danej firmy pod względem wymaganych kwalifikacji.

Współcześnie również nie jest to trudnym zadaniem. Wybierając ekipę trzeba sprawdzić jej wcześniejsze realizacje oraz ich jakość. Szczególnie dobrze widać to w czasie, dlatego warto prześledzić realizacje sprzed kilku lat. Jeśli są one dobre i nie pojawiły się znaczące usterki to oznacza, że firma przykłada się do swojego zadania.

Mniej znacząca jest przynależność do związków i organizacji zawodowych. Tutaj dostać mogą się każde osoby, które opłacą składki lub mają już za sobą określoną liczbę realizacji nie zawsze trafnych. Nie bez znaczenia są ponadto pozytywne wyróżnienia na tle innych firm zajmujących się tą samą pracą.

Wybór dobrego dekarza to również ubezpieczenie. Firma powinna posiadać takie, ze względu na to, że jest to zawód podwyższonego ryzyka. Ważna jest sama ekipa wykonawcza, ponieważ to ona będzie odpowiadała za to, czy praca przebiegnie sprawnie i efektywnie.

Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić, czy ekipa posiada odpowiedni sprzęt. Powinien obejmować on sprzęt elektroniczny, narzędzia ręczne, jak również odpowiednie zabezpieczenie typu szelki bezpieczeństwa. Mowa tu także o linach, klamrach i wyciągach. Opcjonalnie zaleca się wybudowanie rusztowania.

Dobry dekarz pozostaje w kontakcie z właścicielem budynku i przedstawia mu swoje następne kroki. Konsultacja i porozumienie międzyludzkie to bardzo duży procent sukcesu.

Współpraca z dobrym dekarzem nie kończy się wraz z zakończeniem prac. Gwarancja na dach powinna obejmować przynajmniej trzy lata. Właściciel powinien w tym czasie zadbać o to, aby przynajmniej raz w roku dokonywać przeglądu dachu w celu wykrycia przecieków lub innych problemów. Wykrycie ich zanim staną się poważniejsze pozwala na przedłużenie gwarancji.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl