Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Ekspertyzy dachowe Książenice

Przed rozpoczęciem działań na dachu należy przeprowadzić zlecone ekspertyzy dachowe Książenice.

 

Dlaczego warto zrobić ekspertyzę dachową ?

 

Ekspertyzy dachowe Książenice pełnią podobną funkcję jak konieczność posiadania planu budowy. Bez tego nie jest do końca jasne czy, w ogóle i co należy naprawić. Niewprane oko może mieć problem z odróżnieniem czy coś wymaga naprawy czy nie. Zdarza się, że to co wygląda na solidne i jeszcze całkiem użyteczne wcale takie nie jest, wręcz przeciwnie. Niekiedy ludzie liczą na to, że coś przetrwa jeszcze jakiś czas. W przypadku dachu marne są na to szanse. Musi on co dzień znosić wiele obciążeń, dlatego sytuacja bardzo szybko się pogarsza.

 

Nie wolno zwlekać z przeprowadzeniem eksperyz dachowych Książenice. Trzeba pamiętać, że czyni się to dla dobra nas samych i innych osób mieszkających w danym miejscu. Zaniedbania lub przystępowanie do napraw bez pełnej wiedzy co dzieje się na dachu doprowadza zawsze do innych problemów. Na przykład podczas samodzielnych napraw dochodzi do zawalenia się dachu co kończy się niejednokrotnie tragicznie. Wszystko z powodu niewiedzy. Nasza ekipa dekarska powstała po to, aby uniknąć takich problemów, pomagać w sytuacjach kryzysowych, udzielać informacji i rozwiewać wątpliwości. Nie należy bać się interwencji dekarskiej, ani wstydzić się stanu dachu, podczas gdy chodzi o zdrowe i komfort życia.

 

Nasze usługi z zakresu ekspertyz dachowych

 

Ekspertyzy dachowe Książenice to praca jaką wykonujemy zarówno przed wszczęciem bardziej zaawansowanych działań, jak i jako samodzielny element. Wówczas klient ma wolną rękę, może na przykład wezwać inne osoby do przeprowadzenia ekspertyzy by mieć porównanie opinii i wybrać to, co według niego jest najbliższe prawdy. Do bardziej zaawansowanych prac na dachu warto wybrać jednak ekipę, która wcześniej przeprowadzała ekspertyzy dachowe Książenice. Wówczas grupa taka ma większy pogląd na sytuację i nie trzeba już tracić czasu na dodatkowe działania. Ekpertyzy dachowe Książenice obejmują:

 

-        stwierdzenie stanu więźby dachowej oraz pokrycia dachowego,

-        stwierdzenie stanu materiałów i wszystkich elementów dachu,

-        stwierdzenie jakie działania należy podjąć,

-        stwierdzenie, czy zachowane zostaje bezpieczeństwo.

 

Ekspertyzy dachowe polegają na dokładnym przyjrzeniu się dachu zarówno od wewnątrz budynku jak i od zewnątrz. Tylko wtedy dekarz stwierdza jaki jest całościowy stan pokrycia . Ekpertyza kończy się różnorako, dekarz może zarządzić remont pokrycia dachowego i więźby dachowej, albo stwierdzić, że wymagają one natychmiastowego rozebrania ze względu na niebezpieczeństwo budowlane. Są to przypadki ekstremalne, najczęściej powstaje lista czynności, jakie następnie będą potrzebne do sporządzenia umowy między stronami.

 

Ekspert stwierdza, czy trzeba zdjąć całe pokrycie dachowe i zamienić je na całkowicie nowe, czy wystarczy postąpić tak z jego częścią, ponieważ większość jest w stanie zadawalającym, jedynie zdradzając oznaki normalnego zużywania się z wierzchu. Czasem napraw wymaga więźba dachowa, czym zajmuje się nasza ekipa dekarska. Niestety nie jest w stanie pomóc, gdy trzeba ją wznieść od nowa, to praca dla cieśli. Więźba niszczeje jeśli dach nie zostaje w porę naprawiony, dlatego im wcześniej, tym lepiej.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
krycie dachów | krycie dachów Warszawa | remonty dachów | Krycie blachą miedzianą | Krycie blachą tytan-cynk | Dekarstwo artystyczne
© 2005 - 2022 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: AVANO