Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Ekspertyzy dachowe Nowa Iwiczna

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Dach wymaga kontroli, ale ekspertyzy dachowe Nowa Iwiczna nie są przez wszystkich respektowane. Tymczasem to od takiej kontroli właśnie w ogromnej części zależą oszczędności właścicieli.

Utrzymanie dachu w dobrym stanie to obowiązek prawny, ale niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Niewprawne oko również nie jest w stanie rozstrzygnąć w jakim stanie tak naprawdę znajduje się dach.

Podczas gdy od wewnątrz może on wyglądać jeszcze całkiem dobrze, na zewnątrz dzieją się niepokojące rzeczy. To właśnie ta część jest najbardziej narażona na zniszczenia, a nie każdy ma możliwość i odpowiedni sprzęt, by wspiąć się na dach i dokładnie go obejrzeć.

 

O dach pytaj fachowca, nie sąsiada

Błędem jest też sugerowanie się na przykład opinią o dachu sąsiada, którą kiedyś wydał dekarz, nawet jeśli został on wykonany z tego samego materiału. Każdy dach jest inny i wymaga podejścia indywidualnego.

Ponadto każe pokrycie dachowe charakteryzuje się czymś innym i inne są skutki jego starzenia się. To co na jednym dachu jest czymś zupełnie normalnym, na drugim jest już patologią.

Właśnie dlatego laicy nie powinni na podstawie tego co usłyszeli od innych lub własnej dedukcji wydawać opinii na temat swojego dachu. Konieczne jest przeprowadzenie ekspertyzy dachowej w Nowej Iwicznej.
 

Dach coraz częściej przestaje być tylko pokryciem budynku. Często, szczególnie w przypadku dachów płaskich, urządzany jest tam na przykład taras, punkt widokowy, oranżeria.

Na dachach montuje się dodatkowe urządzenia, jak panele słoneczne. We wszystkich wskazanych wypadkach ekspertyza dachowa Nowa Iwiczna jest tym bardziej potrzebna.

 

Usługa ekspertyzy obejmuje: 

- dokładne przyjrzenie się materiałom z jakich zostały wykonane pokrycia,

- skierowanie uwagi na więźbę dachową,

- sprawdzenie stanu odpływu wody,

- rodzaj dachu, kąt jego nachylenia,

- sporządzenie raportu.

 

Wszystkie wyżej wymienione elementy są brane pod uwagę w celu sprawienia aby ewentualny remont był jak najbardziej korzystny dla właścicieli, oraz by dokonane zmiany okazały się dla nich bezpieczne.

Dekarz zwraca uwagę na fałdy, wybrzuszenia, popękania, zły montaż elementów dachu. Istotne są nawet takie rzeczy jak ilość mchu lub innej roślinności rozwijającej się na dachu. W przypadku dachów płaskich niepokojące są stojące kałuże wody.

 

Ekspertyza dachowa Nowa Iwiczna pozwala stwierdzić, czy na dachu potrzebna jest wyłącznie konserwacja, okresowy remont czy też gruntowny remont. Większość prac powinna być bezwzględnie przeznaczona dla fachowców z danej dziedziny, co ma swoje uzasadnienie w prawie. Dlatego ekspertyza dachowa Nowa Iwiczna jest niezbędna przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Opcjonalnie powinny się nimi zająć te osoby, które dokonywały ekspertyzy. Nasza ekipa dekarska w pierwszej kolejności zajmuje się usunięciem tych usterek i problemów, jakie bezpośrednio mogą zagrażać mieszkańcom danego lokalu.

Je trzeba usunąć bezwzględnie w jak najkrótszym czasie. Inne naprawy można przesunąć do czasu zebrania odpowiednich funduszy, ale nie może to być okres zbyt długi.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl