Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Likwidacja zacieków na dachu Magdalenka

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Zacieki powstające na dachu są problemem bardzo powszechnym i w dużej mierze wyłącznie estetyczny, a likwidacja zacieków na dachu w Magdalence to doraźna pomoc dla wszystkich tych, którzy chcą się ich pozbyć.

 

Dachy, szczególnie te stosunkowo nowe drogie na pierwszy rzut oka nie są oceniane pod względem ich wartości i funkcjonalności, ale wyglądu. Wielu ludzi gotowych jest błędnie ocenić dach jako kiepsko zrobiony, ponieważ ma zacieki.

Nie jest to do końca rzecz pozbawiona podstaw, ponieważ wynika po części ze źle dobranych materiałów, jakie na przykład wchodzą ze sobą w reakcję chemiczną lub po prostu są słabej jakości.

W gruncie rzeczy to proces wynikający ze starzenia się materiału, powstawania nieszczelności.

 

Likwidacja zacieków na dachu Magdalenka powinna zostać podjęta już w chwili zauważenia pierwszych plam, ponieważ nie ma szans, aby problem się nie pogłębiał bez usunięcia pierwotnej przyczynny.

Dochodzi ponadto do zmniejszenia właściwości fizycznych i chemicznych nawet najlepszych pokryć dachowych, co zmniejsza ich skuteczność. To niedopuszczalne, szczególnie, że niektóre dachy kosztują spore pieniądze.

 

Jak pracujemy przy likwidacji przecieków?

Przed przystąpieniem do likwidacji zacieków na dachu Magdalenka dokonujemy przejrzenia całego dachu w celu określenia, czy nie doszło do jakiś poważniejszych zniszczeń.

Następnie podejmujemy decyzję jaką metodę zastosować w celu usunięcia zacieków. Likwidacja zacieków na dachu Magdalenka obejmuje:

 

- sprawdzenie stanu technicznego systemów odprowadzających wodę,

- odkrycia sposobów spływania wody w celu stwierdzenia przecieków,

- usunięcia lub wymiany pokrycia dachowego,

- renowacja komina,

- wymiana skorodowanych obróbek metalowych,

- usuwanie wilgoci z dachu,

- malowanie dachu farbami uodporniającymi.

Tylko usunięcie przyczyny, na przykład złej jakości materiału, przecieków, korozji i wilgoci gwarantuje trwałe usunięcie zacieków. W przeciwnym razie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zacieki będą uporczywie powracać. Rdzawe plamy na dachu z blachy są przyczyną korodowania elementów.

Przeprowadzona ekspertyza pozwala stwierdzić, czy dach potrzebuje całościowej wymiany, czy jedynie wymiany części elementów.

Następnie warto jest nowy lub odnowiony dach pomalować specjalnymi farbami opóźniającymi powstawanie korozji, uodporniającymi na działanie promieniowania słonecznego i wilgoci, przyczyny rdzy.

W przypadku dachów z innych materiałów skuteczne może okazać się użycie środków grzybobójczych, przez które na dachu powstają czarne plamy.

 

Zajmujemy się również doprowadzeniem do wysokiego stanu wizualnego komina. Przez lata użytkowania tworzy się na nim osad, jaki pod wpływem deszczu spływa na komin oraz pokrycie dachowe.

Usunięcie często wymaga użycia dość ciężkich środków, jak na przykład ścieranie mechaniczne plam i malowanie powierzchni. Posiadamy cały niezbędny sprzęt pozwalający na ochronę pracowników i znacznie przyśpieszający ich pracę.

Dzięki temu likwidacja zacieków na dachu Magdalenka nie zakłóci życia mieszkańców domu.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl