Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Likwidacja zacieków Podkowa Leśna

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Zacieki na dachu to problem estetyczny i, o czym wielu zapomina techniczny, likwidacja zacieków Podkowa Leśna to wiedza czy z dachem dzieje się coś niedobrego.

 

Walka z zaciekami dachowymi

 

Zacieki na dachu dotyczą wszystkich regionów. Wynikają z rodzaju opału i powstałej sadzy, z usterek i wad technicznych dachu, z powodu znajdowania się w miejscu silnie uprzemysłowionym. Łączy je jedno – są niepokojące, irytujące i mało atrakcyjne. Wezwanie ekipy dekarskiej na miejsce to wcale nie fanaberia, ale konieczność. Tylko doświadczony dekarz być może już na pierwszy rzut oka będzie umiał stwierdzić, co jest przyczyną zacieków na dachu, czy jest ona prozaiczna i prosta do usunięcia, czy problem tkwi głębiej. Niektórzy właściciele sami usuwają zacieki z dachów, lecz po jakimś czasie one i tak powracają, lub nie dają się niczym przykryć. To sygnał do tego by zmienić działanie i to jak najszybciej.

 

Szczególnie właściciele nowych dachów wykonanych na przykład z tytan cynku lub miedzi muszą działać błyskawicznie. Być może problem wynika z wad konstrukcyjnych, źle dobranych materiałów lub podkładu, powodujących korozję. W tym wypadku rozwiązaniem jest tylko usunięcie niepożądanych materiałów. Nasza ekipa dekarska chętnie podejmuje się pracy na dachu. Zarówno likwidacja zacieków Podkowa Leśna jak i dociekanie przyczyn ich powstania to nasza specjalizacja.

 

Jak zlikwidować zacieki na dachu

 

Przed przystąpieniem do likwidacji zacieków Podkowa Leśna dokonujemy zaawansowanej ekspertyzy mającej na celu znalezienie punktu zapalnego. Tylko wówczas usunięcie będzie trwałe. Czasem rozwiązanie wydaje się drastyczne, ale jest konieczne. W dużej mierze zacieki jednak pochodzą z różnego rodzaju zanieczyszczeń, wówczas stosujemy wiele technik, jakie pozwalają na ich usunięcie:

 

-        czyszczenie mechaniczne,

-        czyszczenie przy pomocy środków myjących,

-        czyszczenie myjką pod ciśnieniem,

-        malowanie i konserwacja,

-        wymiana lub montaż obróbki blacharskiej,

-        zabezpieczenie kątów,

-        wymiana części lub całości pokrycia dachów oraz jego elementów.

 

Czyszczenie i wybór środków jest zależny od rodzaju dachu. W przypadku dachu metalowego pomalowanego farbą wykluczone jest stosowanie środków agresywnych ze względu na niszczenie powłoki. Środki myjące są dobrane tak, że nie wchodzą w żadne reakcję z danym materiałem powłoki, ale jednocześnie zadowalająco ją czyszczą. Po skończonej pracy dokonujemy malowania i konserwacji dachu, by ostatecznie usunąć wszystkie ślady zacieków.

 

Czasem koniecznością jest usunięcie części lub całości pokrycia w celu zlikwidowania przecieków, jakie doprowadzają do korozji i powstania zacieków. Wówczas likwidacja zacieków Podkowa Leśna zamienia się w generalny remont całego dachu. Nie trzeba się tego jednak obawiać, gdyż zwlekanie związane ze strachem przed kosztami tylko pogarsza sytuację, jaka wcale nie musi być zła. Posiadamy odpowiednie narzędzia i wyszkolenie, pozwalające na szybkie i fachowe usunięcie problemu, co jest wielką ulgą zarówno dla nas jak i dla właścicieli dachu.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl