Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Likwidacja zacieków Warszawa

pogotowie dachowe zasieg dzialania


Dlaczego warto likwidować zacieki w Warszawie?

Zacieki to zmora domów, szczególnie tych, które posiadają białą lub utrzymaną w jasnym tonie elewację. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak kiepsko wyglądają na tym tle żółte, rdzawe, białawe i całkiem czarne ślady.

Dom posiadający takie znamiona wydaje się znacznie starszy niż jest w rzeczywistości. Zacieki mają tendencję do powstawania nawet w ciągu kilku miesięcy od oddania danego budynku do użytku. Ponieważ chętnie dbamy o wygląd domu od wewnątrz, przeprowadzając remonty i malując ściany, taka sama konieczność zachodzi od zewnątrz. Jeśli ściany budynku są czyste, to nawet niczym nie wyróżniający się dom będzie perełką na tle budynków z sąsiedztwa.

Oprócz tego warto wiedzieć, że niektóre zacieki mogą być groźne dla zdrowia. Wilgotne miejsca są idealną pożywką dla rozwoju setek grzybów i pleśni, które mogą dostawać się do wnętrza domu i powodować trudne do wyleczenia choroby.

Spływające z dachu substancje chemiczne, sole będące częścią wielu materiałów budowlanych mogą doprowadzać do zniszczenia roślin rosnących nieopodal domu, co także nie dodaje całości estetyki.


Profesjonalna pomoc w likwidacji zacieków to my! 

Niestety usunięcie zacieków wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy pomalować ich zwykłą farbą, ponieważ wkrótce zaciek zacznie przebijać, nawet jeśli z początku wydawało się, że odnieśliśmy sukces.

Kolejne malowanie to tylko walka z wiatrakami. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne nieskuteczne sposoby, oraz tym samym doprowadzać tylko do zniszczenia tynku, warto po prostu od razu zwrócić się z pomocą do specjalistów, którzy usuną plamy od razu i trwale.

Usunięcie zacieków to proces składający się dużej ilości etapów, ale z pewnością to się opłaca. Przede wszystkim ważne jest trwałe usunięcie zacieku z tynku. Do tego celu używa się specjalnych urządzeń polerujących, papierów ściernych. Niekiedy sytuacja przedstawia się na tyle źle, że konieczne jest skucie tynku.

Dopiero po uzupełnieniu braków, wyrównaniu powierzchni nakładana jest najbardziej wierzchnia warstwa. Proces ten może trwać dość długo, ponieważ szpachla musi wyschnąć i wszystkie elementy powinny być ze sobą dobrze spojone oraz ugruntowane.

Także farba jaką maluje się elewację na zakończenie nie jest kwestią przypadku. Powinna ona tworzyć podłoże odporne na powstawanie kolejnych plam, jak również osłaniać powierzchnię przed innymi czynnikami.

 

Rodzaje zacieków na dachach

Wiele zależy od rodzaju zacieku. Niektóre powstają w wyniku błędów konstrukcyjnych w budowie dachów lub balkonów, montowaniu elementów. Niekiedy samodzielne wykonywanie innych prac, bez odpowiedniej wiedzy doprowadza do powstawania nieestetycznych śladów.

Również źle zamontowane rynny powodują, że stają się nieszczelne. Wówczas woda wycieka z nich i ścieka po ścianie, nie spełniają one swojego zadania.  Wynika z tego, że aby uniknąć wydatków związanych z nowym domem, najlepiej od początku robić wszystko jak najdokładniej oraz od razu poradzić się kogoś, kto zna się na rzeczy najlepiej czyli profesjonalną ekipę pogotowia dachowego.

 

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl