Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Likwidacja zacieków Warszawa Wawer

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Dach stale jest wystawiony na działanie różnych czynników, w tym dużej mierze wilgoci powodujących zacieki, a likwidacja zacieków na terenie Warszawa Wawer to idealny sposób by pozbyć się problemu.

Zacieki mają różne przyczyny, często powstają w wyniku palenia w piecu ciężkimi materiałami. Tworząca się w ten sposób sadza wraz z deszczem spływa po długości komina. Czasem winna jest korozja metalowych części komina.

Zacieki i bród najlepiej widać na białej i jasnej powierzchni. Warto zatem już w czasie budowy dachu zadbać o to, by komin pomalować na ciemny kolor. Wtedy będą mniej widoczne, ale nie oznacza to, że wcale.

Niekiedy jednak nawet przemalowanie komina nie daje gwarancji, że nie pojawią się nowe zacieki.

 

Przyczyny zacieków na dachu

Likwidacja zacieków Warszawa Wawer pozwala na odkrycie przyczyny a następnie w sposób jak najbardziej trwały usunąć zacieki bez konieczności uciekania się do takich ostateczności jak konieczność wybudowania nowego komina lub obudowania go płytkami. Zajmujemy się również poprawą wyglądu całego dachu. Jeśli jest to blaszany dach to mogą pojawić się na nim rdzawe zacieki wynikające z korozji. W czasie likwidacji zacieków Warszawa Wawer nasi pracownicy mogą stwierdzić, czy dany dach nie nadaje się do naprawy. Usunięcie zacieków znacząco poprawia stan wizualny całego dachu.

Pierwszą kwestią przy likwidacji zacieków jest stwierdzenie powstawania ich przyczyny, a następnie jej usunięcie. Tylko wówczas można liczyć na trwałe usunięcie, w przeciwnym razie jest wysokie prawdopodobieństwo, że zacieki powrócą w krótkim czasie.

 

W ramach likwidacji zaciekow dokonujemy:

- analizy przecieku na dachu,

- znalezienie przyczyny,

- wymiany ewentualnie uszkodzonych partii dachu,

- naprawę i zalatanie przecieku,

- doszczelnienia obrobek dekarskich. 

 

Po stwierdzeniu źródła powstawania zacieków ich likwidacja odbywa się za pomocą szorstkich narzędzi ścierających - szlifierki. Są to urządzenia mechaniczne, znacząco zwiększające jakość wykonania usługi w przypadku zacieków, jakie wniknęły już głęboko w tynk. Następnie powierzchnię komina należy wyrównać oraz zaimpregnować specjalnym środkiem i pomalować.

Komin może zostać również obudowany za pomocą obróbki blacharskiej. Części warto jest całkowicie wymienić, jednak równie dobrze podlegają udrożnieniu, a następnie uszczelnieniu, aby nie dostawały się pod nie wilgoć i inne zanieczyszczenia.

 

Usunięcie zacieków z powierzchni dachu w okolicy komina wymaga często renowacji całego dachu, pomalowaniu go specjalnymi środkami i farbami. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ wtedy cały dach zostanie dodatkowo uszczelniony i uodporniony na działanie promieni słonecznych i innych warunków atmosferycznych.

Likwidacja zacieków Warszawa Wawer odbywa się za pomocą zaawansowanego sprzętu alpinistycznego, który zapewnia bezpieczeństwo w czasie pracy. Likwidacja zacieków Warszawa Wawer pozwala na cieszenie się ładnym dachem.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl