Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Montaż płotków przeciwśniegowych Pruszków

pogotowie dachowe zasieg dzialania

W czasie dużych opadów śniegu dużym wsparciem dla mieszkańców domów i użytkowników budynków są płotki przeciwśniegowe w Pruszkowie.

Płotki przeciwśniegowe montuje się po to by zapobiec spadaniu czap śniegu z dachu prosto na przedmioty znajdujące się bezpośrednio przy domu. Niewielu ludzi potrafi sobie wyobrazić jak ciężki jest śnieg.

Dodatkowo gdy spada z dużej wysokości stanowi bardzo wysokie zagrożenie. Niszczy drzewa, dach garażu, samochód zaparkowany obok. Potrafią zniszczyć rynny, szczególnie te delikatniejsze jak na przykład z miedzi.

Nie należą one do najtańszych, a ich naprawa zimą nie jest prosta. Spadając na kogoś czapa śniegu potrafi wywołać trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć.

Dlatego w rejonach, gdzie opady śniegu są duże płotki przeciwśniegowe są niezbędne.

 

Zalety montażu płotków przeciwśniegowych

Ważną zaletą płotków jest to, że niektóre modele nadają się do demontażu. Pozwala to odetchnąć z ulgą tym osobom, które obawiają się, że będą one szpeciły dach. Można je również pomalować na ten sam kolor co pokrycie dachowe, dzięki czemu nie rzucają się w oczy.

Do zadania montażu płotków przeciwśniegowych podchodzimy z pełnym profesjonalizmem. Okazuje się, że nie jest to wcale zadanie tak proste jak mogłoby się wydawać.

Nie powinno być wykonywane przez osoby nie posiadające doświadczenia, ponieważ doprowadza to tylko do większych problemów. Nasza ekipa dekarska potrafi doskonale ocenić kiedy i w jaki sposób należy zamontować płotki.

Do tego celu niezbędny jest doświadczony fachowiec.

Płotki przeciwśniegowe Pruszków powinny zostać ujęte jako element dachu już na etapie projektu. Jest to wymuszone tym, że przydaje się tutaj specjalna konstrukcja więźby dachowej.

Ze względu na to, że zatrzymuje się tam duża masa śniegu więźba powinna zostać wzmocniona. Montaż płotków przeciwśniegowych Pruszków obejmuje:

- wybór odpowiedniego miejsca montażu płotka oraz jego kąta nachylenia,

- montaż wsporników,

- montaż płotków drewnianych lub metalowych.

 

Istotnym elementem jaki trzeba wziąć pod uwagę przy montowaniu płotków przeciwśniegowych Pruszków jest również materiał z jakiego wykonano pokrycie dachowe.

Do różnych pokryć użyć częstokroć trzeba innych części ze względu na to, że mogą wchodzić ze sobą w niepożądane reakcje chemiczne.

Wybór miejsca do montażu oraz kąta nachylenia płotka bezpośrednio zależy od tego jak kształtuje się sam dach. Im bardziej stromy, tym kąt nachylenia jest większy. Potrzeba jednak do jego dokładnego określenia specjalnych wyliczeń. Miejsce montażu powinno być odpowiednio wzmocnione od środka.

Nie jest bez znaczenia również samo mocowanie płotka. Wsporniki muszą być zamocowane bardzo starannie aby wytrzymać napór śniegu. Jesteśmy ekipą, jaka od wielu lat zajmuje się montażem płotków przeciwśniegowych dlatego wiemy najlepiej jak powinny się prezentować. Dla nas każdy dach to trochę inne zadanie, nawet jeśli dach wygląda zupełnie tak samo jak wiele innych.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl