Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Montaż płotków przeciwśniegowych Strzeniówka

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Myśląc o dachu mało kto przejmuje się taką rzeczą jak montaż płotków przeciwśniegowych Strzeniówka, tymczasem jest to rzecz bardzo przydatna.

 

Dlaczego warto montować płotki przeciwśniegowe ?

 

Wszędzie gdzie opady śniegu zimą są duże ważne jest by zamontować płotki przeciwśniegowe. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń, z rozstrojem zdrowia włącznie. Zsuwający się z dachu śnieg jest w stanie poważnie uszkodzić ludzi, zwierzęta, rośliny. Dotyczy to też zaparkowanych niedaleko samochodów, sprzętów użytku codziennego, dachów garażów i wszystkich znajdujących się blisko dachu domu przedmiotów. Ciężki śnieg uderza z wielką siłą.

 

Montaż płotków przeciwśniegowych pozwala zablokować zsuwające się z dachów masy śniegu. Następnie mogą one zostać usunięte ręcznie lub po prostu rozpuszczają się w słońcu za dnia. Masa ciężkiego śniegu nie stanowi już zagrożenia. Wiele płotków przeciwśniegowych można zdjąć w czasie trwania letnich miesięcy, ale nawet pozostawione na dachu nie rzucają się w oczy. Wystarczy pomalować je na ten sam kolor co pokrycie dachowe. Większość ludzi nie domyśli się ich istnienia. Płotki przeciwśniegowe są konieczne szczególnie na dachach z dużym spadkiem.

 

Montujemy płotki najlepiej

 

Montaż płotków przeciwśniegowych Strzeniówka nie jest zadaniem tak łatwym, jak mogłoby się wydawać. W grę wchodzą wyznaczenie położenia oraz kąt nachylenia, jaki należy uzyskać podczas obliczeń matematycznych. Istnienie płotków na dachu należy przemyśleć jeszcze przed zbudowaniem i uwzględnić w projekcie w przypadku dachu pokrytego dachówkami ceramicznymi lub cementowymi. Najbardziej istotna część płotka to uchwyt, to on będzie pełnił największą rolę w całym systemie, musi wytrzymać naprężenie śniegu. Montaż płotków przeciwśniegowych to:

 

-        montaż uchwytów w dachach z dachówki,

-        montaż uchwytów na dachach z innym pokryciem,

-        zakładanie płotków na zaczep,

-        wymiana i konserwacja starych płotków.

 

Przed przystąpieniem do pracy konieczna jest ekspertyza dachu w celu stwierdzenia czy jest on bezpieczny i wytrzymały, w jakim stanie są materiały i czy montaż płotków przeciwśniegowych Strzeniówka nie doprowadzi do postępujących zniszczeń dachu. Prawidłowo zamontowane płotki nie powinny mieć wpływu na konstrukcję i stan pokrycia dachowego ani więźby dachowej.

 

W ramach pracy jesteśmy w stanie dokonać demontażu starych płotków w celu nałożenia nowych, profesjonalnych. Płotki zamontowane w złym miejscu lub pod niewłaściwym kątem doprowadzają jedynie do większych problemów zamiast korzyści. Pod uwagę należy brać spadek dachu, im bardziej stromy dach, tym płotki powinny mieć większy kąt. Należy jednak uważać na to, by nie był zbyt duży. Posiadamy szereg narzędzi zarówno elektronicznych jak i ręcznych, jakie ułatwiają ustalenie najważniejszych elementów w czasie pracy na z płotkami. Dzięki temu mocowanie jest wytrzymałe i jest w stanie wytrzymać napór śniegu o wadze nawet do ponad stu kilogramów.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl