Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Naprawa dachów kościelnych Warszawa

pogotowie dachowe zasieg dzialaniaOferta dotyczy usługi naprawy dachów kościołów, oraz remontów zabytkowych dachów.

Zwykły dekarz to ktoś, kto poradzi sobie ze zwykłym dachem, fachowiec z podstawową wiedzą. To, że w naszej ofercie znajduje się usługa naprawa dachów kościelnych, oznacza, że wykraczamy daleko poza zwykłą fachowość.

Odznaczamy się wyjątkową znajomością tego rzemiosła. Naprawiając pokrycie dachów kościołów nie skupiamy się wyłącznie na technice, wiemy, że równie ważne jest opanowanie wiadomości z zakresu konserwacji zabytków oraz niektórych zagadnień z historii architektury.

Nie straszna nam ta wiedza, a ponadto jesteśmy na bieżąco z prawem. Wiemy, że polskie prawo dotyczące zabytków bywa bardzo restrykcyjne i chcemy z nim współpracować.

Doskonale wiemy, że przy naprawie dachów kościelnych nie mają prawa bytu materiały nowoczesne, ponieważ zbyt mocno odstają od oryginału.

 

Znajomość architektury jest natomiast niezbędna, ponieważ w tym przypadku naszym zadaniem nie jest budowa dachu ale jego jak najwierniejsze odtworzenie.

To zadanie wyjątkowo trudne biorąc pod uwagę, że niektóre zabytki liczą sobie nawet kilkaset lat. Nie wolno zatem polegać na ekipie dekarskiej, która nie ma pojęcia o naprawach tego typu.


Zaufaj specjalistom od dachów kościołów

Staramy się, aby nasze usługi były kompleksowe. Zwracamy uwagę na wiele niezbędnych do całościowego poglądu sytuacji elementów. Wszystko jest równie istotne.

W skład naszej usługi wchodzą:

- rekonesans stanu dachu kościelnego,
- wymiana pokrycia dachowego,
- wymiana niektórych elementów konstrukcji.

Materiały wykorzystywane przy naprawie dachów kościelnych to dachówki ceramiczne, blacha miedziana lub powlekana. Niekiedy zdarza się, że stan techniczny całego dachu jest na tyle kiepski, że konieczna jest jego całkowita wymiana.

Właśnie w tym celu stosuje się wstępny rekonesans, aby uniknąć problemów i mieć pewność, że konstrukcja wytrzyma obciążenie jakim jest nowe pokrycie.

Warto wspomnieć, że ze względu na specyfikę dachu kościelnego, praca nad nim może trwać nawet dość długi czas. Niestety jest to proces konieczny ze względu na to, że liczy się dokładność wykonania.

 

To ciężka i żmudna praca, ale trzeba pamiętać, że musi spełniać swoje zadanie przez następne długie lata! Ponadto naprawa dachu pozytywnie wpłynie na cały budynek.

Okres naprawa trwa zwykle kilka tygodni, najlepiej ten czas zarezerwować na lato. Jednak kontakt z nami powinien zostać podjęty wcześniej, aby można było dokładnie zaplanować pracę, co jest szeroko zakrojonym przedsięwzięciem logistycznym.

Nasze prace są cenione ze względu na kunszt i estetykę wykonania, jaka nie odbiera zabytkowi oryginalnego piękna, a podkreśla je i eksponuje. To zadanie bardzo trudne, ponieważ dach musi wyglądać tak samo dobrze z lotu ptaka, jak i z ziemi, skąd będzie najczęściej podziwiany. Wymaga to wielkiego dopracowania detali.

 

Posiadamy wysoko zaawansowany sprzęt, który pozwala na swobodną pracę nawet na dość sporej wysokości. Jest to również zajęcie bezpieczne dzięki specjalnym szelkom i klamrom i hełmom zabezpieczającym.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl