Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Naprawa dachów na zabytkach Warszawa

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Poniższa oferta dotyczy usługi naprawy dachów na zabytkach w Warszawie i okolicach.

Zabytkowe kamienice, kościoły, wieże, arsenały i wiele innych budynków historycznych wymaga napraw.

Mimo że poprzednie pokolenia architektów, dekarzy i innych fachowców doskonale wiedziały jak poradzić sobie z trudnym zadaniem zbudowania trwałego dachu, to nawet ich praca po tak długim czasie wymaga odświeżenia.

 

Naprawy dachów na zabytkach nie wolno powierzyć byle komu. Warto wiedzieć, że praca ta różni się znacząco od zwykłych, co dziennych inwestycji. Zlecającym to zadanie zależy zwykle, aby budynek po dokonanym remoncie nie różnił się znacząco wyglądem od tego jak prezentował się oryginalnie. To największa trudność, ale nie dla doświadczonej ekipy dekarskiej, takiej jak nasza.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z wartości niektórych zabytków architektonicznych i chcemy aby następne pokolenia również miały szansę je obejrzeć. Nasze dachy są wykonywane z odpornych materiałów, które niczym nie ustępują tym oryginalnym.

 

Dobieramy je również pod kątem estetycznym, lecz najbardziej optymalnym. Nie mogą odstawać zbyt mocno od całości, a delikatnie się w nią wpasowywać. Jak powszechnie wiadomo fundusze na naprawy dachów zabytków są często bardzo szczupłe. Dlatego zanim zleci się pracę danemu dekarzowi należy mieć pewność, że jest on godzien zaufania. My z pewnością jesteśmy.

 

Nasze usługi napraw zabytkowych dachów

W skład naprawy dachów na zabytkach w Warszawie i okolicach wchodzi całościowe potraktowanie dachu i indywidualne podejście do niego. Mamy doświadczenie w naprawie dachów trudnych, niestandardowych i skomplikowanych. Usługa obejmuje:

-  ekspertyzę dachu mającą na celu ustalenie jaki zakres praca jest potrzebny,

-  wybór najbardziej optymalnego pokrycia dachowego.

W swojej pracy zwracamy uwagę na takie niuanse jak status prawny budynków. Jako wykonawcy jesteśmy zobligowani do poinformowania konserwatora budynków o rozpoczęciu i zakończeniu pracy.

W czasie ekspertyzy ustalamy czy dach nadaje się do remontu i jeśli tak to w jakim zakresie. Do wyboru są dwie opcje – poprawa stanu obecnego, lub częściej wymiana całego dachu wraz z elementami znajdującymi się pod pokryciem.

Wyborem najczęściej dokonywanym jako materiał pokrycia dachowego w czasie naprawy dachów na zabytkach są dachówki ceramiczne, sprawdzone przez lata a przy tym nie odbiegające wyglądem od dachówek z dawnych epok.

Wybieramy dachówki dobrej jakości, trwałe i nieprzepuszczające wilgoci. Jest również odporne na warunki atmosferyczne.

 

Ważnym elementem przy naprawie dachów na zabytkach jest oszacowanie ich ciężaru. Zbyt ciężka konstrukcja doprowadzić może do zawalenia się dachu i jeszcze większych zniszczeń całego zabytku.

Zbyt lekka będzie nieodporna na podmuchy wiatru. Niekiedy poddasze budynków będzie w planie inwestora wykorzystane na przestrzeń mieszkalną. Wtedy niezbędne jest ocieplenie dachu, co również znajduje się w zakresie naszych usług.

 

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl