Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Naprawy dachów artystycznych

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Dachy są bardzo różne, nawet biorąc pod uwagę tylko jedno miasto, a naprawy dachów artystycznych wymagają znacznie większych umiejętności niż w przypadku zwykłego domu.

Spora część usług naszej firmy to prace wymagające umiejętności wykraczającej poza te standardowe. Na wieść o tym, że dekarz też może być artystą wielu ludzi wygląda na bardzo zdziwionych.

A jednak! I nawet kryje się za tym faktem znacznie więcej – naprawdę to lubimy.

Jeśli masz do zreperowania dach, który powstał wiele lat temu, a nikt nie jest na tyle odważny by podjąć się tego zadania, możesz na nas liczyć.

 

Wiedza w dekarstwie to podstawa

Nikt tak jak my nie wie, że stare dachy wymagają szerokiej wiedzy i specjalnego potraktowania. Liczy się oczywiście również wrodzony talent. Czegoś takiego nie da się nauczyć, nawet w najlepszej szkole, zawsze na pierwszy rzut oka możliwie jest odróżnienie wyuczonego fachu, od tego, z którym człowiek się urodził.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by ekipa dekarska dokonująca naprawy dachów artystycznych naprawdę czerpała satysfakcję z tego co robi.

My dobrze wiemy, że przyczyniamy się do ratowania dziedzictwa kulturowego, podobnie jak zleceniodawca, który nas najął do tej pracy. 

 

Doświadczenie

Nasi dekarze w ciągu swojej kariery uczestniczyli już w wielu projektach wymagających wiedzy o dawnych sposobach kładzenia dachu i budowy więźby dachowej oraz wysokiego poziomu zdolności manualnych. Musieliśmy wyróżnić się zmysłem estetycznym podczas naprawy dachów artystycznych z rodzaju:

- pokryć dachowych kościołów,

- pokryć dachowych starych,

- pokryć dachowych dachów trudnych,

- pokryć dachowych z użyciem skomplikowanego materiału.

 

Czas na kościoły i zabytki

Kościoły posiadają wieże i na pewno zaliczają się do dachów trudnych. Ponadto to jedne z najwyższych budynków, z jakimi mamy do czynienia. Nie jest proste tworzenie czegoś wyjątkowego, jednocześnie pracując pod presją i na wysokości.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że na tej wysokości spędza się wiele godzin ciężko pracując fizycznie. Potrzeba pokładów cierpliwości i wiele potu aby dokładnie odwzorować oryginał.

Ktoś może powiedzieć: co dzisiejszy dekarz może wiedzieć o dawnych szlachetnych budowniczych?

Odpowiedź - musi wiedzieć jak najwięcej i co najważniejsze umieć im dorównać. A my nie zwalniamy kroku.

Wiemy wszystko o starych pokryciach dachowych z takich powracających do łask materiałów jak miedź.

 

 Specjaliści na dachu

Jesteśmy specjalistami w kładzeniu trudnych elementów, jak należące do najbardziej skomplikowanych dachówki ceramiczne typu karpiówka lub łupek kamienny. Nie straszne są nam starodawne wykończenia jak bawole oka, stożki i walce, charakterystyczne dla starych zabudowań; plebanii, dworków, rezydencji.

Przy naprawie zwracamy baczną uwagę na stan więźby dachowej, ponieważ jest to klucz do sukcesu.

Więźba dachowa musi utrzymać ciężar dachówek lub metalu.

Dodatkowo doskonale wiemy, że niektóre stare domy wciąż będą zamieszkane i rozbudowywane.

Dlatego niejednokrotnie naprawa dachów artystycznych obejmuje ich ocieplenie i izolację.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl