Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Wymiana dachówki Michałowice

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Popularnym pokryciem dachowym w naszym kraju wciąż są dachówki ceramiczne, a wymiana dachówek Michałowice to sposób na zachowanie ich funkcjonalności i dobrego stanu wizualnego.

Jeszcze nie tak dawno dachówki ceramiczne lub cementowe na dachu świadczyły o wysokim statusie. Współcześnie kwestia ta uległa zmianie, ale dachówki wciąż są wytrzymałym, w miarę tanim rozwiązaniem dla pokrycia dachu na lata.

Warunkiem jest pilnowanie stanu takiego dachu. Ponieważ dachówki to wiele mniejszych elementów, trudniej utrzymać dobry stan pokrytego nim dachu. Pęknięcia, rysy, uszkodzenia mechaniczne trzeba natychmiast wymieniać, aby uniknąć przecieku dachu.

 

Jaki dach pod dachówę

Równie istotne jest kontrolowanie stanu więźby dachowej, całej konstrukcji dachu. Dachówka to materiał, który waży znacznie więcej niż na przykład papa czy chociażby blacha. Jest to spore wyzwanie dla dachu.

Dlatego my, jako sprawdzeni fachowcy nie tylko wymieniamy pokrycie dachowe, ale także sprawdzamy więźbę dachową i dokonujemy napraw. Potrafimy stwierdzić, czy z dachu trzeba usunąć wszystkie dachówki, by położyć nowe, czy stan konstrukcji pozwala na to by wymienić jedynie część. Ta druga opcja jest oczywiście znacznie bardziej atrakcyjna dla zleceniodawcy ze względu na oszczędności.

Wymiana dachówek Michałowice jest pracą, w której sprawdziliśmy się już wielokrotnie. Przed podjęciem wyzwania sprawdzamy stan dachu oraz świadczymy doradztwo w zakresie doboru odpowiednich dachówek. Współcześnie technologia pozwala na zamontowanie specjalnych haków mających na celu ochronę dachu przed silnym powiewem wiatru i innymi czynnikami.

W ramach wymiany dachówek wykonujemy:

- zdjęcie starej dachówki,

- ocena stanu więźby dachowej,

- wycena inwestycji,

- kładzenie nowej dachówki,

- montaż ozdób dachowych,

- impregnacja i ochrona dachówki,

- obróbki dekarskie.

 

Dokonujemy wymiany części lub całości dachówki na dachu, po wcześniejszym stwierdzeniu co się bardziej opłaca. Często ta druga opcja jest bardziej atrakcyjna, szczególnie w przypadku dachówek mających już swoje lata. Wówczas położenie nowych dachówek obok starych nie jest najlepszym pomysłem, nawet jeśli te stare jeszcze się trzymają.

Dach wygląda wtedy jakby był w łaty. Prędzej czy później i tak trzeba będzie wymienić resztę, dlatego nie warto bawić się w łatanie.

 

Ponadto wymiana dachówek Michałowice to możliwość zaimpregnowania nowego pokrycia. Specjalne środki grzybobójcze sprawią, że cały dach prędko nie pokryje się grzybem, pleśnią lub mchem. 

Ocieplenie i dodatkowa izolacja dachu to współcześnie standard niezależnie od pokrycia. Również poddasze chronione przez dachówkę nadaje się do zagospodarowania.

Dachówka jest materiałem nawet bardziej skutecznym do tego celu niż na przykład blacha ze względu na mniejsze przewodnictwo cieplne w upalne dni. Jesteśmy ekipą przygotowaną na wiele ewentualności, zawsze wybieramy najlepsze opcje, przede wszystkim z punktu widzenia klienta.

Dzięki wymianie dachówek Michałowice będzie on jeszcze długo cieszył się odnowionym dachem.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl