Zadzwoń do nas517-739-630

Pogotowie dachowe

: Ekspresowe naprawy dachów
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: Naprawa i remonty dachów

Wymiana dachówki Warszawa Wawer

pogotowie dachowe zasieg dzialania

Dachówką pokrytych jest dziś spory procent budynków, w dużej mierze gospodarczych, ale wymiana dachówki Warszawa Wawer z pewnością dotyczyć będzie każdego dachu tego typu.

Pod wpływem temperatury, wiatru i deszczu na powierzchni dachówek ceramicznych zaczynają tworzyć się mikrouszkodzenia. Z czasem przybierają one formę pęknięć i zatarć. Ponadto na dachach z dachówki ceramicznej bardzo często zaczyna rozrastać się mech, pleśń lub grzyb.

Gdy z biegiem czasu dach straszy wyglądem a jego skuteczność jest coraz mniejsza ponieważ stracił szczelność i izolację, jest to najwyższa pora by dokonać wymiany dachówki Warszawa Wawer.

 

 Kiedy wymieniać dachówki ?

Niekiedy wymiana dotyczy całości dachówki, czasami zaś wystarczy wymienić pojedyncze. Wszystko zależy od tego jak wcześnie zleceniodawca zdecyduje się na zmiany. Jeśli długo będzie zwlekał tym sytuacja będzie gorsza. Ponadto zadanie jakim jest położenie nowej dachówki nie należy wcale do łatwych.

To skomplikowana technika, gdzie łatwo jest popełnić błąd. Łatwo się domyślić, że źle wykonany dach to strata pieniędzy i czasu, a nie żadna oszczędność. Nasza ekipa dekarska posiada niezbędne doświadczenie w układaniu dachówki, co pozwala na zachowanie szczelności dachu.

Wymiana dachówki w Warszawie na Wawrze jest usługą w ramach, której dokonywane są zmiany w strukturze dachu pokrytego tym materiałem; wymiana całości lub części materiału. Ponadto zawiera w sobie:

- ocenę więźby dachowej,

- usunięcie starej dachówki,

- kładzenie nowej w części lub w całości,

- przygotowanie i likwidacja nierówności na dachu,

- montaż obróbek blacharskich,

- impregnacja nowej dachówki.

 

Praca nad wymianą dachówki Warszawa Wawer zależy od rodzaju dachówki oraz sposoby jej mocowania. Usunięcie tak zwanej karpiówki, która jest przybita na dachu za pomocą gwoździ zajmuje więcej czasu, niż usunięcie materiału zamocowanego tylko za pomocą specjalnych zaczepów.

Analogicznie również kładzenie nowej dachówki jest także od tego uzależnione.

 

Czy łatwo wymienia się dachówkę na Wawrze?

Wymiana dachówki, szczególnie w tylko w części, to zadanie trudne. Tyczy się to przede wszystkim dachów mających już swoje lata. Niekiedy problemem jest znalezienie identycznych dachówek na rynku, a w szczęśliwym przypadku są jedynie bardzo podobne.

Ponadto nowe dachówki wyraźnie odróżniają się na tle starych. Aby tego uniknąć można spróbować wyczyszczenia starszych dachówek, lecz efekt nie będzie idealny. Rozwiązaniem jest jak największe przemieszanie poszczególnych dachówek, by nie rzucały się zbyt mocno w oczy. 

 

Oprócz wymiany dachówki zalecamy również jej impregnację, co pozwala na zachowanie długiego efektu estetycznego. Dachówka jest spryskiwana specjalnym środkiem grzybobójczym oraz dodatkowo chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

Dokonujemy również napraw części metalowych dachu, jak obróbki komina, kalenicy. Dodatkowo uszczelnia to dach i nie pozwala wilgoci skraplać się do środka.

Oprócz tego dach w Wawrze wygląda na odświeżony i nawet jeśli nie wymieniono całości dachówki zdaje się być znacznie młodszy, a przy tym jest bardziej funkcjonalny.

Ostatnio wykonane naprawy na dachu przez nasze ekipy pogotowia dachowego
©2024 Pogotowie-dachowe.pl. wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Weo.pl